Decoupage

1 marca 2016

Decoupage

Decoupage to słowo pochodzące z języka francuskiego, które oznacza tyle co „wycinać”. Sama technika oferuje jednak dużo więcej niż zwykłe przyklejanie wycinanek. Z drugiej strony stwierdzić trzeba, że nie jest zbytnio skomplikowana czy wymagająca.

BRC certyfikacja
http://gqcert.com/certyfikat/brc-food-wersja-7
Profesjonalna jednostka certyfikująca.
Świetni audytorzy i konkurencyjne ceny.

Z tego też względu zyskała sobie na świecie pewne grono entuzjastów, choć tak naprawdę jest to z pewnością dziedzina niszowa. Do wykonania czegokolwiek techniką decoupage’u nie potrzeba specjalnych zdolności, czy wyobraźni. Dlatego też tak naprawdę każdy z Was może śmiało spróbować i ma duże szanse, że jego działania zakończą się powodzeniem. Jeśli jednak coś pójdzie nie tak, jak powinno – nie warto się zniechęcać. Być może po prostu wypłynęliście na za głębokie wody i warto zacząć od czegoś prostszego. Ważne jest, by rozwijać swoją technikę krok po kroku.

No dobra, skupiłam się na technice i pochodzeniu wyrazu (takie filologiczne zboczenie), a nie napisałam, czym w ogóle jest decoupage. Chodzi o sposób ozdabiania przedmiotów, który polega na przyklejaniu do odpowiednio spreparowanej powierzchni (nie ma tu specjalnych ograniczeń, może to być drewno, tkanina, plastik, szkło, czy metal) wzoru, który wycięty został zwykle z papieru lub serwetki papierowej. Decoupage w swej klasycznej odsłonie polega również na pokrywaniu danego wzoru lakierem w taki sposób, by wtopił się on w materiał i nie był wyczuwalny przy dotykaniu. Kompozycja ozdobna ma wyglądać jak malowana.

Podobne wpisy